TürkiyeTürkiyeAlmanya Pzt - Cmt 09:00-19:00 +90 212 327 52 44 Mon - Fri 10:00-18:00 +49 000 00 00
info@multi-med.com.tr
100 MARKA
Marka Deneyimi
1500+ ÜRÜN
Ürün Çeşitliliği
3,000+ Müşteri
Mutlu Müşteri
ONLİNE ALIŞVERİŞ
MULTİMED İLAÇ > Hizmetlerimiz > Kişisel Sağlık Ürünleri

KİŞİSEL SAĞLIK ÜRÜNLERİ

KİŞİSEL SAĞLIK ÜRÜNLERİ ÜRÜN KATEGORİSİ

Kişisel Bakım Nedir? Ürünleri Nelerdir?

Kişisel Bakım, sağlıklı insanların günlük rutinler halinde gerçekleştirdiği, karşılıklı ilişkilerde önemli rol oynayan ve hayatımızı rahat, sağlıklı geçirmesini sağlayan kişisel temizlik olayının tümünü içermektedir. Örneğin saçlarımızı düzenli taramak, düzenli duş almak, tırnaklarımızı kesmek gibi örneklerle adlandırabiliriz. Daha detaylı anlatacak olursak Kişisel Bakım Nedir? Kişisel Bakım Ürünleri Nedir? Diye soracak olursak Kişisel Bakım hakkında her şey nedir hep birlikte öğrenelim.

Kişisel Bakım Örnekleri Nelerdir?

Kişisel bakım hakkında öncelikle insanların kendisine bakmasından geçer. Bu kişisel bakım olayını alışkanlık haline getirmek en iyi yoldur. Çünkü neredeyse hepimiz karşılaşmışızdır. Toplu taşıma araçlarında ter kokan insanlar hepimizi çok fazla rahatsız etmiştir. Uzun ve kirli tırnaklar hepimizin midesini bulandırmaktadır. Bu tip örnekleri çoğaltabiliriz ama en çok karşılaşılan kişisel bakım problemlerindendir. 

Kişisel bakım türleri hakkında bilgi verecek olursak eğer;

  • El ve ayak bakımları
  • Vücut bakımı
  • Saç bakımı
  • Ağız ve diş bakımı

Kişisel Bakım | El ve Ayak bakımları

El ve ayak bakımı kişisel bakım konusunda oldukça önemli bir yer tutmaktadır. Eğer ki sizlerde kişisel bakımınızı çok daha detaylı yapmak isterseniz öncelikle ellerinizi çok sıklıkla sabunla yıkamanız gerekmektedir. Kişisel bakımda en çok temizliği eller istemektedir. Çünkü eller en çok yere dokunan ve bakteri bulunduran her yerden kolaylıkla virüs alabilir. Ve bu konuda virüslerden kurtulmak için sıklıkla sabunla ellerimizi yıkamamız gerekir. Kişisel bakım öyle önemli bir konudur ki kreşlerden itibaren kişisel bakım ile ilgili örneklendirmelerle aktarılmaktadır. El ve ayak bakımları için temiz olmasından ziyade tırnak bakımı da çok önemlidir. Tırnaklarınızın kısa olması kişisel bakımda önemli rol oynar. Çünkü uzun tırnaklarda bakteri üremesi daha hızlı olmaktadır.

En çok kullanılan organımız ellerimiz olduğu için ve bazen öyle bir oluyor ki saatlerce ellerimizi yıkayamadığımız zamanlar olmaktadır. Bu durumda da devreye kişisel bakım ürünleri girmektedir. Örneğin kişisel bakım ürünlerinden elleriniz için anti-bakteriyel özelliği bulunan ıslak mendiller ya da el dezenfektanlarını yanınızda bulundurabilirsiniz. Hatta bu kişisel bakım ürünlerini çocuklarımızın çantalarına bile koyabiliriz.  Kişisel bakımın en kolay yolu bu durumu alışkanlık haline getirmek. Mesela eve geldiğimiz zaman direk ellerin yıkanması, yemekten önce ve sonra kişisel bakım ve sağlık için ellerin yıkanmasını alışkanlık haline getirmek hem kendimiz için hem çevremizdekiler için olumlu olacaktır. Ayak bakımı için Kişisel bakım eşyaları nelerdir diye soracak olursak eğer gün boyu havasız kalan ve nefes alamayan ayaklar için özel bakım kremlerini tercih edebilirsiniz. Çünkü ayak bakımı yapılmadığı zaman çeşitli rahatsızlıklara mantar ve enfeksiyon oluşumuna yol açmaktadır. Kişisel bakım için aslında el ve ayaklarımızı düzenli şekilde sabunla yıkamak bu tip sorunları zaten engelleyecektir.

Kişisel Bakım | Vücut Bakımı

Vücut bakımı kişisel bakım konusunda en önem verilmesi gereken konulardan bir tanesidir. Vücut bakımı için öyle güzellik merkezlerine gitmenize de gerek yok. Artık her şey elimizin altında. Evde vücut bakımı nasıl yapılırhaftalık vücut bakımı için gerekenler nelerdir detaylarını anlatalım. Yani kişisel bakım adımlarını tam anlamıyla hep birlikte öğrenelim. En doğal vücut bakımı yaz ve kış aylarına ait ölü derilerden kurtulmak, yumuşak bir cilde sahip olmak için yapılacaklar çok basit. Haftalık düzenli duş almak en başlıca kişisel bakım rutinidir. Daha sonra kişisel bakım için vücut bakımı için nemlendirici kremlerle nem dengesini koruyarak vücut bakımı için olumlu bir işlem gerçekleştirebilirsiniz eğer kişisel bakım ürünleri olarak bulabileceğiniz ürünlerimiz mevcut.

Kişisel Bakım | Saç Bakımı

Saç bakımı çoğunlukla kadınların olmazsa olmazıdır. Kişisel bakım da saç bakımı için boyalı ve boyasız saçlar için farklı bakım yöntemleri vardır. Saç bakımı aslında saçlarımızın daha canlı ve parlak olması için yaptığımız uygulamalardandır. Günlük saç bakımı aslında gün içinde güneşe, toza maruz kalan saçlarımız için olumsuz bir etkendir.  Özellikle saç bakımı kadınlar ve saç bakımı erkek için eğer boyalı bir saça sahipseniz şampuan seçimine dikkat etmelisiniz.  Eğer ki şampuan örneği verecek olursak Head&Shoulders ve Dove marka şampuanlar sizlere yardımcı olacaktır. Saç bakımı yağları için zeytinyağını tercih edebilirsiniz. Besleyici özelliğiyle beraber saçlarınızın daha canlı, parlak ve beslenmesini sağlayan bir saç bakım yağ çeşididir. Özellikle duş alırken saç bakımı için sıcak su kullanmayın. Saçlarınızı olabildiğince soğuk suyla yıkamaya gayret etmelisiniz. Kişisel bakım konusundan saç bakım hakkında aslında çok şey anlatılabilir. Ama en doğrusu her saç tipine uygun şampuan ve saç bakım yağlarıyla çok parlak canlı saçlara sahip olabilirsiniz.

Kişisel Bakım | Ağız ve Diş Bakımı

Ağız ve Diş Bakımı için öncelikle doğru diş fırçalama tekniğinin kullanılması gerekir. Diş bakımı için yapılması gerekenler başlıca doğru bir diş fırçasına sahip olmak gerekir. Orta sertlikte bir fırça ve fırça başlığının küçük olması gerekir. Çünkü diş fırçası başlığı küçük olursa arka da kalan dişlerin temizlenmesi daha kolay olacaktır. Diş nasıl fırçalanır sorusuna cevap verecek olursak diş fırçasını ıslatmadan mercimek büyüklüğünde diş macunu sıkarak kullanılmalı. Ve diş fırçasıyla baskı yaparak değil daha yumuşak hareketlerle yukarıdan aşağıya doğru fırçalayarak ağız ve diş bakımı için bir alışkanlık kazanabilirsiniz. Ağız bakımı içinde yanak ve dil temizleyici sıvılarla ağız bakımınızı da yapabilirsiniz. Bu şekilde düzenli bir diş fırçalama eylemini gerçekleştirdiğiniz zaman kişisel bakım konusunda sizden iyisi olmayacaktır.

Diğer Hizmetlerimiz

KATALOG İNDİR PDF dosyasını indirerek, güncel kataloğumuza erişebilirsiniz. 

Yardıma mı ihtiyacınız var?

Bizimle iletişime geçin. Size en kısa sürede dönüş sağlayacağız.

+90 212 327 52 44
info@multi-med.com.tr

İLETİŞİMe GEÇ

Paylaş